Usługi

Konsultacja behawioralna

Jeśli masz jakąkolwiek wątpliwość co do zachowania Twojego kota/kotów lub zastanawiasz się nad adopcją kolejnego kota zapraszam na konsultację behawioralną. Jeśli nie jesteś pewien, czy potrzebujecie mojej wizyty – napisz! Postaram się określić, czy opisany problem jest natury behawioralnej – lepiej samemu nie eksperymentować tylko zasięgnąć porady specjalisty.

Konsultacja ma formę rozmowy, podczas której staram się zebrać jak najwięcej informacji o
problemie, z którym się zgłosiłeś. Odbywa się w domu opiekuna kota. Zarezerwuj sobie na pierwsze spotkanie około 2 godzin.

Podczas wizyty ustalimy wspólnie plan działania, dostaniesz ode mnie także raport po konsultacji ze szczegółowymi zaleceniami. Do miesiąca czasu od konsultacji jestem do Twojej dyspozycji. Możesz pisać do mnie o postępach w pracy lub zadawać pytania dotyczące ewentualnych wątpliwości (dotyczących tego problemu, z którym się do mnie zgłosiłeś).

Napisz do mnie, opisz krótko swój problem – ustalimy szczegóły spotkania. Jeśli twój problem będzie wymagał dłuższej terapii i ponownych spotkań, ceny będą ustalane indywidualnie.

Opieka nad kotem

Cena jest ustalana indywidualnie i zależy od miejsca zamieszkania, ilości wizyt dziennie, ilości kotów w domu oraz wykonywania ewentualnych dodatkowych czynności podczas wizyty (np. wykonywanie procedur medycznych: podanie tabletki, zastrzyku, kroplówki…).

Jedna wizyta trwa około 45 min – w zależności od ilości kotów w domu i zakresu wykonywanych czynności. Jeśli Twój kot jest bojaźliwy nie będę go na siłę zamęczała zabawą i swoim towarzystwem – zrobię jedynie wszystkie niezbędne czynności. Następnie dam czas kotu na zapoznanie się i decyzję, czy chce wyjść nawiązać ze mną kontakt – nic na siłę! Przy kotach odważnych, czas poświęcam na zabawę (zgodnie z cyklem łowieckim) i jeśli kot ma ochotę to oczywiście na mizianie.

Przed opieką preferuję spotkać się na wizycie zapoznawczej (darmowej), podczas której będę miała możliwość poznania Twojego kota/kotów, ustalenia szczegółów opieki i Twoich oczekiwań. Podczas takiej wizyty następuje podpisanie umowy o opiekę.

Konsultacja żywieniowa
 
Nie wiesz jaki sposób żywienia będzie najlepszy dla Twojego kota? Lepsza będzie karma mokra czy może sucha – nie wiesz którą karmę wybrać, a od czytania etykiet boli cię głowa? Może zastanawiasz się ile tak właściwie powinien jeść Twój mruczek? Potrzebujesz pomocy z odchudzeniem Twojego kota? A może właśnie musisz zachęcać go do jedzenia?
 

Wszystkie powyższe wątpliwości możemy rozwiać podczas konsultacji żywieniowej.

– Ocenię sylwetkę twojego kota, zastanowimy się czy jego waga jest odpowiednia

– Obliczę zapotrzebowanie kaloryczne Twojego kota oraz zapotrzebowanie na wodę.  Wybierzemy odpowiednią karmę i sposób żywienia – taki, aby odpowiadał zarówno Tobie jak i Twojemu kotu.

– Ustalimy dawkę dzienną pokarmu, ilość porcji i sposób podawania.

– Podpowiem Ci jak z sukcesem przeprowadzić zmianę karmy lub zmianę sposobu żywienia.

– Wszystkie ustalenia prześlę po wizycie w formie czytelnego raportu i zaleceń.

 
Konsultacja żywieniowa odbywa się w domu opiekuna lub online, a poprzedza ją wypełnienie przesłanej przeze mnie ankiety, na podstawie której wstępnie określam potrzeby Twojego kota oraz Twoje oczekiwania. Możesz umówić się tylko na konsultację żywieniową lub włączyć ją w konsultację behawioralną.